משטרה מקופלת

המשטרה ביטלה את ההפגנה שהייתה אמורה להיערך היום, בגלל איומי חרדים. לטענת המשטרה ישנו מידע מודיעיני המתריע מפני מהומות, התפרעויות  ושפיכות דמים מצד תושבי בני ברק, שלא יאפשרו לה להגן כל הצועדים.
בימים האחרונים הזהיר דובר עיריית בני ברק כי "אם ההפגנה הזו תיערך, יהיה גיהנום בעיר והיא תבער. העירייה תתנגד נחרצות לאישור הפגנה שכזו".

 טבעו של אדם לרצות את השקט עכשיו ולקוות שהדברים יסתדרו מאליהם. תקוות שווא זו מתבדית, תמיד, ומביאה עמה אסונות, לאדם עצמו ולסביבתו.

הלומד את השתלשלות האירועים של מלחמת עולם השנייה עליו להפנים טרגדיה זו. צ'מברלין, ראש ממשלת בריטניה בתקופת שלטון הנאצים, רצה באמת ובתמים שקט, זה היה טבעו, ולכן לא היה מסוגל לראות את העובדות המנפצות אשלייתו לטוב, לאחווה ופיוס. טענה זו הביע צ'רצ'יל, כמי שלא האמין בטוב לבו של האדם, בפני צ'מברלין:

 "ראש הממשלה [צ'מברלין] מאמין ברצונו הטוב של מר היטלר ובהבטחתו, אף כי כאשר הפר מר היטלר את חוזה ורסאי… הפר את חוזה לוקרנו… נכנס לאוסטריה ביד רמה… אף על פי כן מאמין ראש הממשלה [צ'מברלין] שיכול לסמוך על היטלר שיקיים את הבטחותיו".

רק לאחר שהיטלר פלש לפולין התעורר צ'מברלין, מאוחר מדי, והכריז מלחמה על גרמניה, בנוסח ששיקף את טבעו: "זהו יום עצוב לכולנו, ולאיש לא עצוב יותר מאשר לי. כל מה שלמענו פעלתי, כל מה שהאמנתי בו בימי עבודתי הציבורית, התנפץ לרסיסים".

 ומה לעניין דאגתנו בהווה?

הציבור החרדי מחונך לחטיבה אחת: לבוש אחיד, עיצוב דומה, אמונות זהות וערכים מוכתבים מלמעלה. עבורם מדינת ישראל היא תקלה ומכשול במהלך הייעודי לביאת ה"ישועה" וחזון עתידי כלשהו. לכן הם אינם מקבלים את כללי המשחק של מדינת ישראל ורואים בה עוינת לאמונתם. הם משתמשים באמצעים מכל הסוגים כדי לשמור על צביונם: חביבות, נציגים בכנסת… ובריונות.

והנה התופעה שלמעלה חוזרת גם כאן:

כשהמשטרה חפצה בשקט עכשיו היא נותנת עידוד לבריונות – זהו כלל פשוט. הסיבה שהמשטרה נוהגת הפוך מן הדרך ההגיונית והנכונה היא שתשוקת האדם להרחיק את הפורענות לזמן שתיכפה עליו תגובה ולא להקדים תרופה למכה. וכשהבריונות מכתיבה את המהלכים, המאבק נגדה קשה מנשוא אם לא בלתי אפשרי.

מלבד שהיא מחנכת באופן עקיף את האזרחים ומשדרת להם שבריונות משתלמת, המשטרה למעשה גם מטפחת "גייס" חזק, איתן, נחוש, שבעתיד הקרוב היא עצמה תהיה כפופה לו ולא ההפך. וההמון תמיד נוהר לכוח והצלחה ואינו עושה הבחנה בין טוב לרע, כך שבריונותם תקבל גיבוי גם מן ההמון.

 אנחנו מתכוונים לעתור לבג"ץ כדי שיאפשר לנו חופש מחאה למען אזרחות הוגנת ואלמנטרית; שמירת בטחון אזרחי ישראל. מי שיושב על הגדר, ומפחד לגדוע את הרשעות בעודה באיבה – יקבלה בעתיד בכפל כפליים.
לא נוותר ונמשיך להיאבק בכל העוז.

הפוסט הזה פורסם בתאריך "לא רק ידען". קישור קבוע.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>