שעון חורף כסמל לאני ואפסי עוד

הגלות הטמיעה בקרב היהודים את הנוהג להשתמש בשלטון "הזר" ובכספי הציבור כדי לקדם את "הרעיון האלוהי" שמחזיק את העולם כולו – כך הם מפנטים לעצמם ועושים אידיאליזציה לנלוזות במעשיהם. ואלה ממשיכים לנהוג כקהילה גלותית גם במדינת היהודים. במאמרו של הרב זאב וולף שהתפרסם ב"יתד נאמן" תחת הכותרת "מלחמה בעמלק" כתב כך: "אנו עדים לדבריו של מר"ן הגר"ח מבריסק זצוק"ל, שמטרת הציונות – לא מדינה אלא עקירת התורה. המדינה אינה אלא אמצעי להגשמת מטרה זו…עלינו לדעת שאנו במלחמה ממש וכל אחד מאיתנו חייב לתרום את חלקו. אמנם כן יאבדו כל אויבך ה'… כמה זמן תימשך [המלחמה], אם או כמה ח"ו תהיינה אבידות, זה תלוי בגבורתנו. במשך הזמן ייראו ויתבררו". ב'יתד נאמן' מיום 9/1/1999 הביאו את דעת מנהיגם הרב ש"ך: "הוא [הרב ש"ך] דימה את הדמוקרטיה למחלת סרטן לא עלינו… זוהי מחלה איומה המתפשטת ומכלה מנפש ועד בשר".

כיצד מתיישבת סתירה חמורה זו לציבור בוחרי דגל התורה? כלומר, מחד הם שותפים במשחק הדמוקרטי ושולחים נציגים לכנסת הציונית, ומאידך קוראים למלחמת חורמה נגד הציונות ונגד הדמוקרטיה, ומכנים את החילונים תומכי הדמוקרטיה "רשעים" ומקווים שיאבדו מן העולם. תשובה לשאלה זו נתן חבר מועצת חכמי התורה של דגל התורה הרב חיים שאול קרליץ וכך כתב ב'יתד נאמן': "עלינו לזכור דבר אחד יסודי – כל כולה של הכנסת, היא נגד התורה, עצם הדבר שקמים להם בני אדם ומכריזים כי הם "המחוקקים", זהו נגד התורה מן השמים… גם אם יצביעו בכנסת בעד קיום מצוות, זהו נגד התורה… הנציגים בכנסת הם "שתדלנים" שלנו. אין בכך כל הכרה בקיומו של מוסד זה ששמו "בית המחוקקים". (31/5/2000).

זאת המשמעות של אני ואפסי עוד של אלי ישי. אני החרדי המחזיק את העולם ובכיסי האמת האבסולוטית וכל החילונים העמלים ונלחמים לביטחוננו כך נאה וכך יאה. ואם אפשרי לקום שעה אחת מאוחר "כדי לעשות רצון אביו שבשמים" מתוך מנוחה כך יהיה ולא חשובים שיקולים זרים.

הפוסט הזה פורסם בתאריך "לא רק ידען" עם התגים , , , . קישור קבוע.

2 תגובות על שעון חורף כסמל לאני ואפסי עוד

  1. מאת עדו:‏

    אני דווקא בעד הגישה הזאת אם היא תביא לכך שחרדים לא יצביעו לכנסת ולא ישלחו לשם נציגים.
    גישה שרואה במדינה אויב ומסתייגת ממנה היא לפחות ישרה. כאשר אותם אנשים שמבחינתם המדינה היא כפירה והרמת יד בתורה משתתפים במשחק הדמוקרטי הם פועלים כגיס חמישי וזה כבר מסוכן.
    מישהו שאל אותי פעם למה אני לא חושב שלגיטימי שיהיו מפלגות חרדיות אבל אין לי בעיה עם מפלגות ערביות. אמרתי לו שאצל הערבים אני יודע מה אני מקבל, ברור לי למשל שאם אני רוצה לסגת מרמת הגולן המפלגה הערבית תהיה בעד ואם אני רוצה לתקוף את סוריה היא תהיה נגד. לעומת זאת אצל החרדים הכל משתנה לפי ההקצבות לישיבות. יתנו יותר מצד ימין – תהיה ממשלה ימנית , יתנו יותר מצד שמאל – תהיה ממשלה שמאלנית. זו סכנה הרבה יותר גדולה לדמוקרטיה מאשר מפלגה שאני מתנגד לה אבל יודע בבירור מה העמדות שלה לגבי סוגיות בטחוניות, כלכלה קפיטליסטית או סוציאליסטית ושאר הסוגיות שהן הן המהות של המשטר בכל מדינה דמוקרטית.

  2. מאת משה עברי:‏

    התירוץ של הרב חיים שאול קרליץ נשמע קלוש כאשר ישנם לא רק חרדים בבית המחוקקים אלא אף בממשלה. כאשר היום האחריות על כתפיו של "סגן" שר הבריאות ליצמן לתפקודה של מערכת הבריאות עצומה ההתחמקות הופכת לקשה.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>