Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in D:\Inetpub\orr\templates\lightbreeze-red-hebrew\index.php on line 12
סוף הבית השלישי / נחמיה שטרסלר - מפלגת אור

 

מדור עיתונאות דת ומדינה

סוף הבית השלישי / נחמיה שטרסלר

סוף הבית השלישי / נחמיה שטרסלר – חלק ב – הארץ -  09. 08 .04

טענות רבות הופנו אלי בשבוע האחרון. אמרו שאני גזען, אנטישמי ושונא חרדים. אמרו שאם הייתי ליברל אמיתי, הייתי צריך להתייחס בסובלנות למחזירים בתשובה, כי המדינה קיימת רק בזכות האברכים שתורתם אומנותם.

נכון שהיו גם רבים שתמכו בפה מלא במה שנאמר כאן בשבוע שעבר ("סוף הבית השלישי", 28.7). אך הבעיה היא, שיש חילונים רבים תמימים עד כדי כאב, שאינם מבינים שהמלחמה היא על הבית. על זכות החילונים לחיות על פי אמונתם. הם אינם מבינים, שמולם ניצבת תוכנית כיבוש מתוכננת היטב, עם גייסות גדולים מכווני מטרה, הרוצים לגזול מהרוב החילוני את הבית הרוחני שלו וגם את הבית הפיסי. מדינת הלכה איננה סתם סיסמה. היא תוכנית פעולה.

אמנם הדת היהודית אינה דת מיסיונרית, אך היא מיסיונרית לצורכי פנים. הליטאים ואנשי חב"ד כן רוצים להפוך את עם ישראל לחרדים כמותם. להפוך את חוקי המדינה לחוקי התורה. כמו שאמר החזון אי"ש "דינא דמלכותא לא דינא". המהפיכה שהם מתכננים אינה דומה למהפיכה באיראן. שם היא נעשתה בנשק ובאלימות; כאן מדובר במהפיכת קטיפה באמצעות כסף, שכנוע, חיוכים ומלים טובות. אך המטרה זהה: הפיכת המדינה למדינת הלכה.

החרדים מתייחסים לחילונים כאל יהודים לכל דבר הואיל ונולדו לאם יהודייה. אבל מבחינתם, מדובר ביהודים עבריינים, רשעים וחוטאים. הואיל ואינם שומרים שבת ולא לומדים תורה הם מעכבים את הגאולה. לכן מצווה להחזירם בתשובה. אם עם ישראל כולו ישמור שתי שבתות ברציפות - המשיח יופיע מיד, הם מאמינים.

במודעה שהתפרסמה ב"יום יום", ביטאון ש"ס, נאמר: "מראיינים מועמדים למרכז רוחני להצלת ילדי ישראל ברחובות. קולטים אברכים ללימוד ישיבתי גבוה בשילוב פעילות קירוב בלילות, מלגה גבוהה מאוד, מגורים במקום חובה".

די שעשרה אברכים ומשפחותיהם יגיעו לאותה שכונה ברחובות. הם לא ייאלצו לעבוד דקה למחייתם. יפתחו בעבורם גן ילדים, ואחר כך חדר, ישיבה וכולל. וגם מקווה. לשם כך יש נציגים פוליטיים במועצה ורב השכונה יעזור בגיוס כסף.

בשעות הערב הם ייצאו למשימה. ידפקו על הדלתות ויספרו על גן הילדים הפתוח במשך שעות ארוכות וגם נותן ארוחות חמות. הם ילכו לפארקים ולקניונים כדי לדבר חלקות עם בני הנוער. "מרגישים שיש לך נפש של צדיק", יאמרו להם בערמומיות ויוסיפו כמה דברי הפחדה על הגיהנום המזומן להם אם ימשיכו לעשן בשבת.

אין להם שום בעיה מצפונית לעקור נער בן 15 מביתו וממשפחתו ולשלוח אותו לישיבה - בלי הסכמת ההורים. כך הם "מצילים" נפש אחת מישראל, והורסים משפחה שלמה. בישיבה הנער לומד תלמוד; דיני פרה אדומה ודיני עבדים ושפחות. לא משהו שיעזור לו להסתדר בחיי עבודה. הוא הרי כבר לא יעבוד לעולם. וגם לא ישרת בצבא. מלמדים אותו גם שנאה לציונות ומכפישים את הרצל ובן גוריון. כך נכבשו שכונות בטבריה, רמת גן, אשדוד, אשקלון, חדרה, וגם רמת אביב הירוקה בתל אביב נמצאת על הכוונת.

בשלב הבא מגיעים לשכונה חרדים נוספים, השוכרים עוד דירות, והחילונים מתחילים לברוח. מחירי הדירות צונחים, והחרדים מתחילים לדרוש סגירת רחובות בשבת, הפרדה בקווי האוטובוס, ימי רחיצה נפרדים בבריכה העירונית והפיכת בתי ספר חילוניים לישיבות. כך נכבשת עוד שכונה ועוד אחת.

את התהליך הזה מוכרחים לעצור. יש לבטל את כל זרמי החינוך העצמאיים של ש"ס ואגודת ישראל וללמד את כל הילדים תוכנית לימודים כללית אחת. אחר הצהריים ילמד כל אחד מה שהוא רוצה. יש לחייב את כל החרדים להתגייס לצה"ל, בלי פטנטים של שירות לאומי. כמו כן יש לבטל את התמיכה בישיבות ובכוללים כדי שכל החרדים ייצאו לעבודה.

כך יש סיכוי להציל את הבית השלישי. לא מתוך התרפסות וליברליות מתאבדת, אלא מתוך מאבק על עקרונות הדמוקרטיה, ההומניזם והשוויון.